Göcsej-Hegyhát LEADER egyesület

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Európai Mezőgazdasági Vidékfejlesztési Alap: a vidéki területekbe beruházó Európa.
Honlap Zalavölgye Csoport Civil szféra Bagodi Iskolai Sportolásért Alapítvány

Bagodi Iskolai Sportolásért Alapítvány

Nyomtatás

Alapítványunk, a Bagodi Iskolai Sportolásért Alapítvány, 1993-ban alakult. Fő célkitűzésünk akkor az iskola tornatermének a felépítése volt. Ezt a célunkat 1997-ben sikerült is elérnünk. Ezután iskolánk tanulóinak különböző sportversenyeken, táborokban (nyári sporttáborok, sítáborok) való támogatását tűztük ki célul. Az idei évben is voltak már tanulóink megyei ügyességi versenyen, ahová az utazásukat az alapítvány vállalta kifizetni. Március végén mennek tanulóink országos tollaslabda diákolimpiára Pápára, ott a szállásukat fizetjük tanulóinknak.

Kezdetben az anyagiakat megpróbáltuk jótékonysági bállal, különböző cégek megkeresésével, az adózók 1%-os felajánlásaiból előteremteni. Ezek nagyon nehézkesnek bizonyultak, ezért az utóbbi években maradtunk az 1 %-os felajánlásoknál. Ebből évről-évre 150000-200000 Ft bevételünk van. Ha megfontoltan gazdálkodunk ebből tudunk sok eseményt támogatni.

A kuratórium elnöke: Kász Ferenc